Patrole interwencyjne jako ważne ogniwo doraźnej ochrony osób i mienia

Patrol interwencyjny to przynajmniej dwóch uzbrojonych pracowników ochrony wyposażonych w sprzęt niezbędny do realizacji powierzonych im obowiązków. Jednostki te wspomagają działania wykonywane na terenie danego obiektu w zakresie ochrony mienia i osób. Szczegółowe regulacje odnośnie patroli interwencyjnych zawiera ustawa z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia. Sprawdź, jak ważną rolę odgrywają patrole interwencyjne!

Główne zadania patrolu interwencyjnego

Zadaniem patroli interwencyjnych jest szybkie i sprawne podjęcie akcji po uzyskaniu informacji z centrum dowodzenia. Patrol podejmuje działania w sytuacji rzeczywistego zagrożenia zdrowia lub życia osób, a także w razie:

  • kradzieży,
  • uszkodzenia,
  • zawładnięcia mieniem.

Patrol interwencyjny podejmuje także działania mające na celu ujęcie sprawcy czynu, ale zajmuje się także działaniami prewencyjnymi z zakresu patrolu i kontroli. Inspekcjonariusz posiada upoważnienia do stosowania środków przymusu bezpośredniego, w tym użycia siły fizycznej oraz broni palnej.

Jakie jeszcze są obowiązki patrolu interwencyjnego?

Ochroniarze działający w ramach patrolu interwencyjnego odpierają zamachy, uniemożliwiają dokonanie włamania oraz podejmują czynności ratunkowe. Działania grup interwencyjnych są zasadniczym elementem w ochronie osób i mienia. Kontrolerzy dbają o ogólno pojęte bezpieczeństwo oraz posiadają ku temu odpowiednie umiejętności. Dzięki wyszkoleniu i doświadczeniu, patrole interwencyjne mogą wykonywać powierzone obowiązki w sposób profesjonalny.  

Co ważne, oprócz podejmowanych interwencji doraźnych – patrole interwencyjne zajmują się również prewencją poprzez:

  • patrolowanie wyznaczonych obszarów,
  • asystowanie przy różnego rodzaju działaniach,
  • kontrolowanie innych pracowników.

Nic więc dziwnego, że działalność patroli interwencyjnych jest kluczowa dla skutecznej ochrony osób i mienia.

Jakie cechy wyróżniają pracowników patrolu interwencyjnego?

Pracownicy przydzieleni do poszczególnych grup interwencyjnych wykazują się należytą starannością, kwalifikacjami oraz zaangażowaniem w wykonywaniu powierzonych zadań ochrony. Posiadają oni licencję pracownika ochrony oraz odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Warto mieć jednak na uwadze, że taka praca związana jest z wysokim ryzykiem zawodowym. W związku z tym, przeglądając oferty agencji ochrony, powinno się dokładnie przeanalizować zakres działania danej jednostki. Profesjonalna grupa pracowników pozwala firmie takiej jak Biuro Ochrony GABOR pełnić usługi na najwyższym poziomie.

Previous post 3 powody, dla których warto zainwestować w smartfon Samsung A33 5G
Next post Przekonaj swoich bliskich do picia kawy!